Kilka delikatnych i szybkich zmian w żywieniu, które obniżą Twój cholesterol

Kilka delikatnych i szybkich zmian w żywieniu, które obniżą Twój cholesterol
Mariah Hewines z Unsplash

Doskonale wiemy, jak ciężko nam z dnia na dzień zmienić swoje przyzwyczajenia o 180 stopni. Najlepsza jest metoda małych kroczków. Wprowadź kilka drobnych zmian, a z pewnością odczujesz różnicę w wynikach.

Zmiana nawyków żywieniowych może spowodować spadek poziomu złego cholesterolu o 15% (źródło: vitabuerlecithin.pl). Zmiana diety nie tylko pozwoli Ci na lepsze wyniki, ale również doda energii, poprawi humor, wydłuży życie i wyszczupli – naprawdę, do zdrowego odżywiania nie trzeba zachęcać.

Ogranicz cukier

Nie musisz w ogóle zrezygnować ze słodyczy, jeśli sobie tego nie wyobrażasz. Zamiast 2 łyżeczek cukru do kawy, syp dzisiaj 1,5, a jak się przyzwyczaisz, zmniejsz znów – smak Ci się zmieni i te 2 będą już za słodkie. Zmień biały cukier na ksylitol. Jeśli kochasz batony, jedz tylko jednego w tygodniu. To proste kroki, które nie kosztują dużo wysiłku.

Zmień potrawy na mniej tłuste

Nie musisz od razu rezygnować ze wszystkiego, co lubisz (choć dla dłuższego życia, czemu by nie?) – znajdź po prostu mniej kaloryczne zamienniki. Śmietanę na jogurt (grecki jest mniej kwaśny), olej na oliwę, zrezygnuj z majonezu. Im więcej takich kroków, tym będziesz zdrowszy.

Zacznij uprawiać sport

Wysiadaj z tramwaju 1 przystanek wcześniej i resztę drogi przejdź na piechotę. Zapisz się z partnerem na kurs tańca. Spróbuj znaleźć aktywność, którą po prostu polubisz i będziesz uczęszczać z przyjemnością. Jest wiele możliwości – joga, pilates, wspinaczka, kajakarstwo, pływanie, taniec, gimnastyka artystyczna. Wybieraj, rozwijaj się, próbuj.

Jedz więcej zdrowych produktów

Zmiana nawyków żywieniowych to nie tylko ograniczanie tłustych przekąsek i słodyczy. Do diety wprowadź więcej owoców i warzyw – pieczonych, gotowanych i surowych. Codziennie pogryzaj małą garść orzechów i pestek. Rano pij ciepłą wodę z cytryną.

Otwórz się na nowe menu

Całe życie zajadałeś się rosołem, ziemniakami z kotletem i sałatką jarzynową i na samą myśl o muesli, sałacie i rzodkiewce robi Ci się niedobrze? Nie zamykaj się takim myśleniem. Jest wiele fantastycznych, pysznych potraw, które są jednocześnie zdrowe. Spróbuj ugotować kilka z nich, a jak Ci posmakują, sam wprowadzisz je do codziennego menu.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: