Żel pod prysznic z balsamem – oszczędność czasu i wygoda!

Żel pod prysznic z balsamem
Camille Brodard z Unsplash

Zabiegi pielęgnacyjne, takie jak kąpiel lub prysznic, to najważniejsze etapy dbania o naszą higienę osobistą.  Pozwalają szybko i kompleksowo pozbyć się zabrudzeń, jakie nagromadziły się na skórze podczas całego dnia lub nocy. Jest to również czas wykonywania dodatkowych zabiegów, jak peeling czy maseczki, które służą zadbaniu o naszą urodę i zachowaniu promiennego wyglądu skóry. Producenci kosmetyków zdają sobie sprawę z tego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni przywiązują coraz większą wagę do kosmetyków, jakie stosowane są podczas kąpieli lub prysznica. Najważniejszym kosmetykiem, jaki stosowany jest podczas prysznica, jest żel pod prysznic, które skutecznie wypierają popularne niegdyś mydła.

Rosnąca popularność żelu pod prysznica wynika z kilku powodów. Mydło niszczy płaszcz tłuszczowy naszej skóry, podnosi jej pH, a przez zniszczenie naturalnej ochrony skóry umożliwia łatwiejsze wnikanie drobnoustrojów i alergenów przez skórę do naszego organizmu. Doprowadza to do silnego wysuszenia skóry, większego napięcia, zaczerwienienia, szorstkości. Takie zniszczenia mogą powodować uporczywe swędzenia, a nawet ból. Choć szybko usuwają zabrudzenia, warto się zastanowić, czy warto ryzykować takimi uszkodzeniami skóry, ewentualnie ograniczać stosowanie mydła jedynie do mycia rąk. Dlatego coraz częściej zarówno kobiety, jak i mężczyźni, sięgają po żele pod prysznic. Są one o wiele delikatniejsze, niż ich tradycyjne odpowiedniki, a zawdzięczają to substancjom pielęgnacyjnym, jakie zawarte są w ich składzie. Zwykle w składzie możemy znaleźć takie składniki jak olejki eteryczne, składniki mineralne czy ekstrakty roślinne, które delikatnie myją i pielęgnują skórę, nie zaburzając jej naturalnej ochrony i pH. Na sklepowych półkach można odnaleźć również różnorodne żele, dostosowane do naszych potrzeb, np. antyseptyczne, bakteriobójcze, normalizujące. Dużą wygodą, szczególnie dla panów, są żele 2w1, które łączą w sobie żel oraz szampon, pozostawiając piękny zapach.

Podczas wyboru żelu pod prysznic, warto zwrócić uwagę na żel pod prysznic z balsamem. Jest to również kosmetyk typu 2w1, który łączy w sobie działanie żelu i balsamu. Pozwalają na znaczne skrócenie czasu zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ żmudne smarowanie ciałem balsamem i oczekiwanie, aż kosmetyk wchłonie, łączymy razem z myciem ciała. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu, spora wygoda, ale również oszczędność pieniędzy, ponieważ nie potrzebujemy dwóch kosmetyków – jeden w zupełności nam wystarcza do kompleksowej, codziennej pielęgnacji naszej skóry, delikatnie ją myjąc, a zarazem zapobiegając jej nadmiernemu wysuszaniu.

http://www.le-petit-marseillais.pl/zele-pod-prysznic

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: