Co wywołuje pęcherze na stopach i jak je leczyć?

pęcherze na stopach
Nadeena Granville z Unsplash

Co wywołuje pęcherze na stopach? Mogą się one pojawiać z różnych przyczyn, jedną z nich, zdecydowanie najczęstszą, jest źle dobrane, niewyprofilowane obuwie. Nie tylko zbyt ciasne, ale również za małe buty mogą powodować nieznośne obrzęki, które skutecznie utrudniają chodzenie. Inną przyczyną może być wilgoć, do której łatwo doprowadzić poprzez niestosowanie skarpetek. Ich brak powoduje nadmiar wilgoci, co w zestawieniu z ruchem zwiększa siłę tarcia. Pęcherze częściej przytrafiają się osobom, które mają dużo aktywności fizycznej – chodzą po górach lub pracują w ogrodzie.

Jak leczyć pęcherze?

Wiadomym jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli jednak nie uda nam się uniknąć obrzęków, warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Istnieją domowe sposoby przekazywane z pokolenia na pokolenie, które są w stanie ulżyć w bólu i szybciej pozbyć się pęcherzy. Jednym z nich jest niezastąpiony czosnek. To niepozorne warzywo skutecznie działa na wiele schorzeń, w tym również na obrzęki pojawiające się na stopach. Do stopy można przykładać również zamoczone wcześniej szare mydło, które także posiada wiele zbawiennych właściwości.

Ważne jest, aby nie przebijać pęcherzyków z wodą w środku. Jej zniknięcie musi nastąpić w naturalny sposób. Ważne jest także, by nie ścierać martwego naskórka. Jeżeli pęcherze już wystąpiły, trzeba starannie dobierać obuwie, które pozwoli stopie oddychać. Istotne jest również noszenie bawełnianych skarpetek, które są w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci.

Skuteczną metodą są również plastry na pęcherze. Obecnie na rynku można znaleźć wiele marek proponujących skuteczne specyfiki. Większość z nich wiąże się jednak z dużymi kosztami, ale są wyjątki. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się plastry COMPEED.

Szeroki wybór produktów daje możliwość znalezienia takich, które są odpowiednio dopasowane do konkretnych potrzeb. Wśród propozycji producenta znaleźć można wąskie oraz średnie plastry, specjalne plastry na piętę, a także do zastosowania między palcami. Są to wyroby wysokiej jakości, które charakteryzują się bardzo dobrą skutecznością. Zastosowano w nich technologie hydrokoloidu, który zawiera cząsteczki absorbujące wilgoć. Plastry szybko przynoszą ulgę w bólu, niwelują uciski, ochraniają przed otarciami, a także zapewniają błyskawiczne gojenie się ran. Ponadto dostępne są w bardzo korzystnych cenach, dlatego są rozwiązaniem, które zdecydowanie najczęściej wybierane jest przez klientów.

Więcej na: https://www.compeed.pl/produkt/plastry-na-pecherze/

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: